Na kacu zamiast wody kroplówka

Kac Killer

Czy kiedykolwiek obudziłeś się w pokoju przekręcając się z boku na bok i żałując tego ostatniego kieliszka z zeszłego wieczoru? Większość z nas to przeżyła. Podczas porannego cierpienia nasuwają Ci się pytania – Czy iść do szpitala? Czy wziąć wolne w pracy? W jaki sposób załagodzić objawy kaca?

 

Próbowałeś dostępnych w aptekach tabletek, mocnej kawy, czy soku pomidorowego – wszystko to bez pożądanego skutku.

 

Po chwili przypominasz sobie, że gdzieś widziałeś informacje o tych kroplówkach z witaminami, że niby pomagają. I zagłębiasz się w temat – czy kroplówki faktycznie pomagają na kaca?

W naszej Klinice Witaminowej „Pod Kroplówką” zrobiliśmy to za Ciebie, więc nie musisz czytać dziesiątek stron i badań naukowych. Z dużą starannością przygotowujemy nasze kroplówki witaminowe, aby uzyskać optymalne korzyści. Nasza kroplówka „Kac Stop” pomogła wielu osobom stanąć na nogi i poczuć się lepiej, niż sobie wyobrażali przed terapią. Wlewy podawane „Pod Kroplówką” to nie tylko moda, istnieje wiele dowodów przemawiających za tym, że taka forma pomocy jest o wiele bardziej skuteczna, niż wszystkie inne dotychczas stosowane metody. Przyjrzyjmy się nauce, która kryje się za okropnym porankiem dnia następnego i objawami kaca.

 

Dlaczego, w ogóle, mamy kaca? Od lat uważano, że przyczyna leży wyłącznie w odwodnieniu organizmu, lecz nie do końca znano mechanizm. To, co sprawia, że chcemy zwinąć się w kulkę i leżeć cały dzień w łóżku, borykając się z bólem głowy, zmęczeniem, nudnościami i nierzadko wymiotami, to fakt, że alkohol jest silnie moczopędny, a jego nadmierne spożycie powoduje zwiększoną częstotliwość oddawania moczu, co powoduje utratę większej ilości wody, a to z kolei zaburza równowagę elektrolitową i może wywoływać silne bóle głowy.

 

Dlaczego Twój żołądek szaleje? Alkohol wywołuje stan zapalny błony śluzowej żołądka co zwiększa wytwarzanie kwasu żołądkowego oraz wzmaga wydzielanie soków trzustkowego i jelitowego. Krótko mówiąc, powoduje to nudności i nierzadko wymioty.

 

Kiedy masz kaca Twój organizm, w pewnym sensie, przeżywa mały zespół odstawienny. Część osób stosuje metodę „czym się strułeś, tym się lecz”, czyli tzw. „kliny”, by wyleczyć kaca, ale te metody tylko opóźniają lub maskują to, co nieuniknione. Na skutek metabolizmu alkoholu w organizmie powstają inne substancje chemiczne, takie jak toksyczny aldehyd octowy. Związek ten również ma duży wpływ na występowanie bólu głowy i wymiotów. Alkohol rozkłada też glikogen, który magazynowany jest w wątrobie, a który jest kluczowym źródłem energii dla organizmu,  i jest to powodem osłabienia i zmęczenia podczas kaca.

 

Czynniki takie jak wiek, masa ciała i wybór trucizny również wpływają na nasilenie kaca. Różne rodzaje alkoholu mają różną zawartość związków zwanych kongenerami. Ciemne napoje alkoholowe, takie jak whisky, czy czerwone wino zawierają większą ilość kongenerów i bardziej prawdopodobne jest, że wywołają kaca.
Kobiety są z reguły mniejsze od mężczyzn, przez co mają niższy poziom enzymów rozkładających alkohol oraz glutationu, co jest powodem tego, że ich organizmy rozkładają alkohol dłużej.

 

Skoro już wiesz, dlaczego masz kaca, jak sobie z nim poradzisz? W Klinice Witaminowej „Pod Kroplówką” stworzyliśmy unikalne rozwiązanie. W litrze płynu mieszamy wysokie dawki witamin i przeciwutleniaczy, co pomoże Ci uzupełnić poziom elektrolitów, oczyszczą i wspomogą wątrobę, a także dostarczą energii. Aby złagodzić bóle głowy i mdłości niemal natychmiast możemy dodać leki.

 

Chociaż nie ma oficjalnego środka, który byłby lekiem na kaca, to nasza kroplówka z pewnością może przynieść Ci ulgę i postawić Cię na nogi. Od tego dzieli Cię tylko jeden telefon. Nie musisz nawet wychodzić z domu, ponieważ świadczymy także usługi z dojazdem do Pacjenta.