Kroplówki witaminowe - nowa jakość suplementacji

Kroplówki witaminowe – nowa jakość suplementacji

Z roku na rok rośnie zachorowalność na liczne schorzenia przewlekłe, coraz więcej osób odczuwa chroniczne zmęczenie, ma kłopoty ze snem.

 

Pogorszenie stanu zdrowia i przemęczenie są konsekwencją współczesnego trybu życia – narażenia na stres, stosowania diety bazującej na żywności przetworzonej, nadużywaniu leków czy używek, siedzącego trybu życia.

Wszystko to zwiększa nasze zapotrzebowanie na cenne związki odżywcze – witaminy, składniki mineralne, antyoksydanty, aminokwasy.

Dobrym rozwiązaniem z pewnością nie będzie sięganie po kolejne suplementy diety w tabletkach.

Dlaczego? I jaka jest naprawdę skuteczna alternatywa dla mało efektywnej suplementacji doustnej?

Suplementy doustne kontra kroplówki witaminowe

Statystyki jednoznacznie wskazują, że coraz chętniej sięgamy po suplementy diety. Niektórzy stosują je jedynie okazyjnie, inni wybierają stałą suplementację. Niestety – zdecydowana większość dostępnych na rynku preparatów to suplementy o znikomej przyswajalności. Nie należy sugerować się wysokimi dawkami witamin, podawanymi na opakowaniach suplementów – nasz organizm wykorzysta zaledwie ułamek tej dawki.

 

Na ograniczoną przyswajalność witamin i składników mineralnych dostarczanych na drodze suplementacji doustnej wpływ wiele czynników, z których najważniejsze to:

– stosowanie źle przyswajalnych, syntetycznych i nieorganicznych postaci witamin

– uzupełnianie składu suplementów o syntetyczne dodatki (aromaty, barwniki, konserwanty), które ograniczają przyswajalność związków czynnych

– bariery fizjologiczne związane z niepełnym trawieniem oraz wchłanianiem związków z przewodu pokarmowego

– stosowania diety ograniczającej wchłanianie witamin i minerałów (fityniany, duże ilości kawy i herbaty, błonnik)

 

Jeśli skonfrontujemy niską skuteczność suplementacji doustnej z faktem, że dziś większość z nas wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne – oczywistym staje się, że jesteśmy narażeni na niedobory witaminowe.

 

Dostępna jest jednak efektywna metoda zapobiegania niedoborom oraz kompleksowego wzmocnienia całego organizmu – mowa o kroplówkach witaminowych.

Kroplówki witaminowe to coraz popularniejsza metoda uzupełniania puli witamin i innych cennych związków w organizmie.

Skuteczność metody wynika z całkowitego pominięcia układu pokarmowego, wpływu enzymów trawiennych i zaburzeń wchłaniania towarzyszących wielu stanom chorobowym.

Do komórek docelowych trafia zatem taka dawka witamin, jaka została podana prosto do krwiobiegu.

100% absorpcji witamin podanych dożylnie kontra kilka % przy podaniu doustnym – wybór jest prosty, prawda?

Kto powinien zdecydować się na kroplówki witaminowe?

Kroplówki witaminowe to doskonały sposób na wzmocnienie całego organizmu. Z takiego rozwiązania może zatem skorzystać każdy, kto dba o zdrowy styl życia. Oczywiście po kroplówki witaminowe warto sięgnąć w sytuacji, gdy zdiagnozowano u nas niedobory witaminowe bądź występują objawy mogące na nie wskazywać. Mowa zwłaszcza o przewlekłym zmęczeniu, pogorszeniu kondycji włosów, paznokci i skóry, rozdrażnieniu, zaburzeniach koncentracji, pogorszeniu odporności, skurczach mięśniowych.

Po kroplówki witaminowe coraz częściej sięgają także sportowcy, którzy potrzebują szczególnego wsparcia organizmu podczas treningów. Kroplówki witaminowe doskonale wpisują się w trend anti – aging; neutralizując wolne rodniki, witaminy pomagają spowolnić procesy starzenia się organizmu oraz zachować młody wygląd.

Kroplówki witaminowe mogą być z powodzeniem stosowane u osób osłabionych zabiegami operacyjnymi, przewlekłymi schorzeniami, podczas rekonwalescencji. Kolejne zastosowania wlewów witaminowych to wspomaganie procesu odchudzania, nawodnienie organizmu, przyspieszenie regeneracji po spożyciu alkoholu, zwiększenie zdolności koncentracji czy detoks organizmu. Podanie kroplówki witaminowej poprzedzone jest wywiadem lekarskim, co umożliwia optymalne dopasowanie wlewu witaminowego do indywidualnych potrzeb każdego z nas.