Odtruwanie alkoholowe to konieczność po wyniszczających ciągach alkoholika

 

Alkohol jest dla ludzi, ale są też ludzie, którzy sobie z alkoholem nie radzą. Łatwo jest niemal niezauważalnie przejść z codziennego popijania dla spokoju czy kurażu do uzależnienia i choroby. Alkoholizm jest z kolei czymś strasznym, nie tylko rozbija on rodziny, ale i powoduje, że z człowieka zostaje wrak. Alkoholik, który ma za sobą długotrwałe i wyniszczające ciągi alkoholowe, pozostawia swój organizm w ruinie. Efekty to nie tylko standardowy kac czy dobrze znany ból głowy i nudności, ale depresja lub napady agresji, drgawki czy nawet omamy i urojenia. Pierwszym krokiem walki z takim stanem jest profesjonalnie przeprowadzone odtruwanie alkoholowe.

Generalnie rzecz biorąc, detoks alkoholowy polega na trzech czynnościach. Pierwsza to wypłukanie z organizmu toksyn i trucizny alkoholowej. Alkohol jest bowiem w organizmie metabolizowany do innych związków, które są po prostu truciznami i są groźne dla zdrowia i życia. Druga to uzupełnienie niedoborów, które powstały podczas długotrwałego spożycia alkoholu, głównie chodzi tu o witaminy z grupy B, magnez, potas i inne pierwiastki. Trzecia sprawa dotyczy zadziałania na samopoczucie poprzez podanie leków przeciwbólowych, uspokajających, nasennych i tak dalej.

Taki detoks po porządnym piciu powinien trwać minimum siedem dni i powinien być przeprowadzany pod kontrolą lekarza. Trzeba jednak pamiętać o tym, że doprowadzenie organizmu do stanu jako takiej używalności i równowagi chemicznej nie ma nic wspólnego z odwykiem. Jeżeli ktoś ma z piciem poważny problem, to powinien być świadomy tego, że to dopiero wstęp do realnej i właściwej terapii antyalkoholowej.