Odczuwasz wiosenne zmęczenie? Dodaj sobie energii kroplówkami witaminowymi!

Odczuwasz wiosenne zmęczenie? Dodaj sobie energii kroplówkami witaminowymi!

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Paradoksalnie wiele osób odczuwa w tym czasie pogorszenie nastroju. Za złe samopoczucie mogą odpowiadać zmienne warunki pogodowe czy niedobory witaminowo – mineralne. Niekiedy wzbogacenie diety o świeże warzywa i owoce nie wystarczy, aby dodać sobie energii.

I wtedy doskonałym rozwiązaniem są kroplówki witaminowe, które umożliwiają natychmiastową poprawę samopoczucia.

Skąd się bierze wiosenne przesilenie?

 

Zmęczenie wiosenne jest przez niektórych traktowane jako fanaberia i dobry pretekst, aby po zimowym rozleniwieniu nadal nie zwiększać tempa życia. W rzeczywistości jednak jest to poważna dolegliwość, która doczekała się nawet medycznej klasyfikacji – jako syndrom wiosennego zmęczenia. Jedną z przyczyn pogorszenia samopoczucia na przełomie zimy i wiosny jest występowanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wahania temperatur czy ciśnienia atmosferycznego także wpływają negatywnie na organizm. Duża amplituda temperatur w ciągu dnia sprzyja przeziębieniom. Do tego dochodzą kłopoty ze snem, związane ze zmianą czasu – a to przyczynia się do pojawienia się chronicznego zmęczenia.

Do rozwoju wiosennego przemęczenia przyczynia się bez wątpienia dieta. Okres zimowy cechuje się brakiem dostępności sezonowych warzyw i owoców. Sprzyja to rozwojowi niedoborów witamin i składników mineralnych. Ponadto zimą spędzamy mniej czasu na świeżym powietrzu, rzadziej uprawiamy sport. Sprzyja to rozwojowi nadwagi, pozbawia nas energii. I wreszcie – zima to czas sprzyjający niedoborom witaminy D3. Jej podstawowym źródłem jest synteza w skórze pod wpływem promieniowania UV. Brak ekspozycji na słońce i spadek syntezy witaminy D dają się we znaki już jesienią, gdy niski poziom witaminy D w organizmie często przybiera postać jesiennej depresji. Takie pogorszenie nastroju utrzymuje się przez całą zimę, a wiosną jeszcze bardziej przybiera na sile.

Czy dokucza Ci wiosenne pogorszenie nastroju?

 

Syndrom wiosennego zmęczenia może być odczuwalny przez wiele tygodni. Najczęstsze jego objawy to:

– bóle i zawroty głowy

– kłopoty ze snem, bezsenność

– odczuwanie w ciągu dnia senności i zmęczenia

– pogorszenie nastroju, stany depresyjne, rozdrażnienie

– problemy z pamięcią i koncentracją

– problemy ze skórą i włosami

– kołatanie serca

– skurcze mięśniowe.

Jak walczyć z syndromem wiosennego przemęczenia?

 

Osoby, które zauważają u siebie objawy wiosennego przemęczenia, powinny zadbać o wprowadzenie pewnych modyfikacji w stylu życia. Najważniejsze z nich to:

– zapewnienie odpowiedniej ilości snu – około 8 -9 godzin na dobę

– regularna aktywność fizyczna

– jak najdłuższe przebywanie na świeżym powietrzu, szczególnie podczas słonecznych dni

– unikanie stresu

– urozmaicenie diety o nowalijki, soki owocowe i warzywa, orzechy, ryby

Skutecznym sposobem na natychmiastową poprawę kondycji fizycznej i psychicznej organizmu są kroplówki witaminowe.

Już wykonanie jednego dożylnego wlewu, zawierającego koktajl składników witaminowych i mineralnych zauważalnie poprawia się samopoczucie, co odczuwalne jest jako przypływ sił witalnych oraz poprawa psychiczna. Jeszcze lepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku wlewów dożylnych. Wówczas regularne przyjmowanie kroplówek przynosi szereg korzyści dla zdrowia i urody. Możemy liczyć na poprawę wyglądu skóry i włosów, rzadziej występujące infekcje, lepszą pamięć i koncentrację, wyższą wytrzymałość na stres. Z dnia na dzień będziemy czuć się lepiej, pełni energii niezbędnej do sprostania codziennym wyzwaniom. Takie rozwiązanie jest znacznie zdrowsze i bardziej efektywne niż to, po które sięga wiele osób odczuwających przemęczenie. Mowa o sięganiu po kolejną kawę czy napój energetyczny. To droga na skróty, zapewniająca wyłącznie chwilowy przypływ energii. Równie szybko pojawi się jeszcze większe zmęczenie.

 

Szkoda tracić czas na wiosenne przemęczenie – wystarczy zdecydować się na kurację kroplówkami witaminowymi i cieszyć się pełnią życia.