Strona na wynajem

Pełna detoksykacja organizmu

Etap detoksykacji alkoholowej jest pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu. W tym czasie alkohol jest całkowicie wypłukiwany z organizmu.

Objawy odstawienia zwykle ustępują w ciągu około 1-2 tygodni po rozpoczęciu detoksu; jednak może to potrwać dłużej, w zależności od stopnia uzależnienia.

Alkohol jest środkiem, który prowadzi do depresji. Organizm zaczyna polegać na nim w ciągu miesięcy i lat picia. Twój mózg w końcu przestaje wytwarzać pewne substancje chemiczne, które otrzymuje z alkoholu, stając się zależnym od niego. Dlatego kiedy przestajesz pić, twoje ciało potrzebuje czasu, aby się przyzwyczaić. To powoduje objawy odstawienia, takie jak ból głowy, gorączka, nudności, nieregularne bicie serca i halucynacje.

Niektórzy ludzie boją się rzucić picie, ponieważ są zdenerwowani objawami odstawienia doświadczanymi podczas detoksykacji alkoholowej. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą odczuwać jedynie niewielkie skutki alkoholizmu , inni mogą odczuwać silny ból. Objawy odstawienia mogą zmieniać się szybko i agresywnie, dlatego tak ważne jest, aby detoksykować pod opieką lekarzy. Specjaliści zajmujący się leczeniem w ośrodku rehabilitacyjnym będą mogli pomóc w radzeniu sobie z bólem za pomocą różnych leków. Pozwala to skupić się na regeneracji i poprawie.

Strona na wynajem

Pełny detoks po alkoholu

Faza detoksykacji alkoholowej może obejmować objawy odstawienia, od łagodnego nasilenia do zagrażającego życiu. Często długowieczność i nasilenie zaburzeń związanych z używaniem alkoholu będą odgrywać rolę w doświadczanych przez Ciebie objawach odstawienia. Na przykład osoby, które zmagały się z latami intensywnego picia, są bardziej narażone na wystąpienie poważnych objawów odstawienia, takich jak drgawki lub delirium.

Drobne objawy detoksykacji alkoholowej to:

  • Lęk
  • Wyzysk
  • Mdłości
  • Bezsenność
  • Bóle głowy

Poważniejszymi objawami odstawienia alkoholu są:

  • Wstrząsy
  • Napady padaczkowe
  • Ekstremalne halucynacje
  • Dezorientacja
  • Delirium tremens (w rzadkich przypadkach)

Chociaż rzadko, najpoważniejszym skutkiem odstawienia alkoholu jest delirium tremens. Może rozpocząć się w ciągu dwóch do pięciu dni po ostatnim drinku i może zagrażać życiu. Jednak mniej niż pięć procent ludzi doświadczy delirium tremens po rzuceniu picia.

Ze względu na nasilenie niektórych objawów odstawienia, detoksykacja alkoholowa powinna być monitorowana przez lekarza. Dotyczy to szczególnie osób, które miały historię chorób płuc lub serca lub inne schorzenia, ponieważ objawy odstawienia mogą szybko się pogorszyć. Twój specjalista leczenia będzie mógł śledzić twoje ciśnienie krwi i tętno, aby upewnić się, że twój stan się nie pogorszy. Możesz również porozmawiać z nimi o objawach, których doświadczasz, a także o tym, czy odczuwasz jakikolwiek ból. Te informacje pomogą Twojemu zespołowi medycznemu określić, który lek pomoże złagodzić Twój dyskomfort.

Oś czasu detoksykacji alkoholowej

Objawy odstawienia mogą zacząć pojawiać się już po dwóch godzinach od ostatniego drinka. Podczas gdy najbardziej bolesne objawy zwykle ustępują w ciągu pierwszego tygodnia, niektóre łagodne objawy mogą trwać od kilku tygodni do roku. Nie ma dokładnego harmonogramu, kiedy lub jakie objawy odstawienia będziesz odczuwać; istnieje jednak ogólny zarys tego, czego się spodziewać.

Oto podział procesu detoksykacji alkoholu:

Pierwsze sześć do 12 godzin

Początkowe objawy detoksykacji alkoholowej są łagodne, ale z biegiem czasu mogą szybko zacząć się pogarszać. Niektóre z wczesnych objawów odstawienia obejmują bóle głowy, niepokój, drżenie, nudności i drażliwość.

Dzień pierwszy

Gdy zbliżasz się do końca pierwszych 24 godzin detoksykacji, objawy mogą stać się coraz bardziej dotkliwe. Oprócz efektów odczuwanych od pierwszych 12 godzin, dodatkowe objawy mogą obejmować dezorientację, drżenie rąk i drgawki.

Dzień drugi

Podobnie jak w pierwszym pełnym dniu detoksu, najbardziej bolesne objawy będą trwały do drugiego dnia. Halucynacje i ataki paniki są w tym czasie powszechne, ponieważ organizm pozbywa się alkoholu z organizmu.

Dni od trzeciego do siódmego

Przez pozostałą część pierwszego tygodnia detoksu mogą pojawiać się i znikać różne objawy odstawienia. Jest to również przedział czasowy, w którym jesteś najbardziej narażony na wystąpienie objawów zagrażających życiu, takich jak delirium tremens.

Po tygodniu

Zanim skończysz pierwszy tydzień detoksykacji, wiele objawów odstawienia zacznie zanikać. Chociaż niektóre objawy mogą utrzymywać się przez kilka tygodni, większość z nich jest niewielka i można je leczyć lekami.

Nawet po ustąpieniu najpoważniejszych objawów odstawienia, u niektórych osób może wystąpić zespół po ostrym odstawieniu – przedłużone objawy detoksu. Ogólnie rzecz biorąc, objawy te obejmują lęk, niską energię, problemy ze snem i opóźnione odruchy i mogą trwać od kilku miesięcy do roku.

Podsumowanie osi czasu detoksykacji alkoholowej

Najbardziej nieprzyjemne objawy odstawienia detoksu zwykle osiągają szczyt około 10-30 godzin po ostatnim drinku i zaczynają ustępować po 40-50 godzinach. Chociaż delirium tremens jest mało prawdopodobne, około 30% osób, które je dostanie, rozwinie również zachłystowe zapalenie płuc. Wspomagane medycznie wycofanie pomaga zapobiegać poważnym powikłaniom, śledzi stan zdrowia pacjenta i łagodzi wszelkie bolesne skutki.

Leki stosowane podczas detoksykacji alkoholowej

Kiedy detoksykacja alkoholowa jest leczona w szpitalnym ośrodku rehabilitacyjnym , można zastosować różne leki, aby zmniejszyć nieprzyjemne objawy odstawienia. Leki mogą również pomóc w utrzymaniu równowagi chemicznej organizmu, zmniejszając ryzyko poważnych powikłań. Na rehabilitacji lekarz będzie podawał lek i monitorował jego działanie. Jeśli lek zaczyna powodować niepożądane skutki uboczne lub zakłóca proces detoksykacji, można zastosować inny środek.

Kilka leków powszechnie podawanych podczas fazy detoksykacji to:

Benzodiazepiny

Benzodiazepiny (benzoesy) są najczęściej stosowane w leczeniu objawów odstawienia w fazie detoksykacji alkoholowej. Są stosowane w celu uspokojenia centralnego układu nerwowego i mogą być również przepisywane w leczeniu bezsenności, lęku i skurczów mięśni. Lek występuje w 2 postaciach: krótkodziałającej i długodziałającej. Zazwyczaj długo działające benzo podaje się przez trzy dni lub zażywa w razie potrzeby. Chlordiazepoksyd (Librium) i diazepam (Valium) to dwa rodzaje benzoesów przepisywane najczęściej w warunkach rehabilitacji szpitalnej.

Naltrekson

Naltrexone pomaga zmniejszyć głód alkoholu na etapie detoksykacji. W przypadku nawrotu naltrekson działa poprzez hamowanie odczucia, jakie może wywołać alkohol. Ponieważ lek może stymulować objawy odstawienia, zaleca się odczekanie 7-10 dni przed przyjęciem naltreksonu. Występuje w 2 postaciach: tabletki i do wstrzykiwań. Forma tabletek naltreksonu jest sprzedawana pod markami ReVia i Depade, podczas gdy forma do wstrzykiwania znana jest jako Vivitrol.

Akamprozat

Lata intensywnego picia mogą znacząco zmienić wygląd i działanie mózgu. Akamprozat , sprzedawany pod nazwą Campral, jest przepisywany, aby pomóc Twojemu mózgowi powrócić do normalnego funkcjonowania po zaprzestaniu picia. Badania naukowe zaczęły również sprawdzać, czy akamprozat pomaga zmniejszyć objawy PAWS, w tym bezsenność, lęk i niepokój. Działa również w celu zmniejszenia głodu alkoholu; jednak nie spowoduje to niepożądanego efektu po spożyciu alkoholu.

Disulfiram

Innym lekiem stosowanym w leczeniu alkoholizmu jest disulfiram . W przeciwieństwie do innych leków, disulfiram działa poprzez wywoływanie ciężkich reakcji po spożyciu alkoholu. Na przykład, jeśli pijesz podczas przyjmowania disulfiramu, wystąpią niepożądane skutki, takie jak zaczerwienienie twarzy, nudności, ból głowy, osłabienie i niskie ciśnienie krwi. Negatywne skutki mają zniechęcić Cię do kontynuowania nawyku picia. Disulfiram nie ma na celu zmniejszenia apetytu na alkohol ani przywrócenia funkcji mózgu, jak niektóre inne leki.

Strona do wynajęcia

Jeśli zajmujesz się odtruciami alkoholowymi, detoksem czy terapiamyi odwykowymi, ta strona może zarabiać dla Ciebie.

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem tej witryny, napisz już dziś: