Strona na wynajem
Jak przestać pić?

Jak przestać pić? 5 kroków do zwalczenia alkoholizmu

Niestety nadużywanie alkoholu jest dość powszechne. W rzeczywistości ponad 26 procent osób w wieku 18 lat lub starszych zgłosiło, że upijały się w ciągu ostatniego miesiąca. Dla kogoś, kto chce przestać pić, możliwe, że wystarczy interwencja i edukacja, aby  powstrzymać nadużywanie alkoholu . Jednak w wielu przypadkach dana osoba nie jest w stanie przestać nadużywać alkoholu i uniknąć ryzyka rozwoju uzależnienia od alkoholu bez pomocy medycznej i opieki psychologicznej w ośrodku odwykowym.

Ważne jest, aby zrozumieć, że nadużywanie alkoholu można zdefiniować jako zaburzenie ze spektrum. Oznacza to, że doświadczenie każdego pacjenta będzie inne, więc każda osoba może wymagać innego podejścia. 

Pamiętaj, pierwszym krokiem do zwalczenia alkoholizmu jest upewnienie się i postanowienie, że chcemy z tym skończyć. Nieodzowna jest też pomoc otoczenia, przyjaciół, najbliższych.

Oto kilka kroków, które można wykonać, aby powstrzymać nadużywanie alkoholu:

Edukacja.

Niektórzy ludzie nie rozumieją niebezpieczeństw związanych z nadużywaniem alkoholu. Prawda jest taka, że ​​nadużywanie alkoholu może prowadzić do problemów z sercem, wątrobą, a nawet niektórych form raka. Ponadto alkohol wpływa na mózg i może zmieniać nastrój, koordynację i zachowanie. Jest grupa osób, które na tym etapie uzależnienia, w obawie o własne zdrowie, mogą zaprzestać picia właśnie po uświadomieniu sobie zagrożeń dla własnego zdrowia i życia.

Interwencja.

Jeśli edukacja nie pomaga komuś zrozumieć, co robi sobie przez nadużywanie alkoholu, czasami może pomóc interwencja. Grupa zaniepokojonych przyjaciół i członków rodziny zbiera się, aby omówić nadużywanie alkoholu przez zainteresowanego. Ten czas razem może pomóc poprowadzić jednostkę, aby mogła podejmować lepsze decyzje w swoim życiu i ograniczyć lub całkowicie zaprzestać picia alkoholu.

Leczenie ambulatoryjne.

Nawet po pierwszych dwóch krokach osoba może nie być w stanie samodzielnie przestać pić. Psychologiczne uzależnienie od picia każe mu wierzyć, że nie mogą funkcjonować ani dobrze się bawić bez upijania się, kiedy wychodzą lub używają go do radzenia sobie ze stresem i innymi trudnymi sytuacjami. Ambulatoryjne leczenie alkoholizmu pomaga jednostce uzyskać potrzebną mu terapię. Ponadto otrzyma regularne wsparcie i wskazówki, aby mógł z powodzeniem zacząć praktykować abstynencję.

Leczenie szpitalne.

Dla wielu pokusa picia jest zbyt wielka w przypadku programu ambulatoryjnego. W takich przypadkach  konieczna jest opieka szpitalna i leczenie. Dzięki 24-godzinnemu wsparciu wielu nadużywających alkoholu przekona się, że gdy zdecydują się na program leczenia nadużywania alkoholu w domu, otrzymają przestrzeń, której potrzebują, aby skupić się na własnym leczeniu uzależnienia i powrotu do normalnego, zdrowego życia.

Pomoc po leczeniu.

Bez względu na formę leczenia, opieka pozabiegowa jest koniecznością w przypadku nadużywania alkoholu. Pacjenci mają do wyboru szeroką gamę opcji, takich jak spotkania AA, terapia osobista, spotkania absolwentów na odwyku alkoholowym, sesje terapii grupowej i wiele innych. To ciągłe wsparcie pomaga w łatwiejszym przejściu z leczenia do domu i lepiej zapobiega nawrotom w tym procesie.

Zacznij już dziś od nowa

Być może najważniejszą rzeczą, jaką zapewnia program leczenia alkoholizmu, jest nowy początek. Pierwszym krokiem może być zwrócenie się do nas w celu całkowitego detoksu, który często jest zaczątkiem walki z okropnym uzależnieniem jakim jest alkoholizm.

Ostatnie:

Strona do wynajęcia

Jeśli zajmujesz się odtruciami alkoholowymi, detoksem czy terapiamyi odwykowymi, ta strona może zarabiać dla Ciebie.

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem tej witryny, napisz już dziś: